Wydarzenia sportowe Ornecianki

Top Stories

5 grudnia 2015 w hali sportowej w Golubiu Dobrzyniu odbył się VIII Halowy Charytatywny Turniej Piłkarski. Turniej cieszy się dużym zainteresowaniem. W turnieju grają drużyny klubowe i amatorskie.

Trzecim miejscem w klasie 6 zakończył się występ zespołu Bosma Makita Rally Team w 2. Rajdzie Nadwiślańskim. Radek Typa z Jackiem Rathe pokazali się z bardzo dobrej strony i od samego początku rajdu utrzymywali wysokie tempo jazdy.

Radosław Typa przez ostatnie kilka dni przebywał w Anglii, w siedzibie M-Sport - jednego z najlepszych zespołów rajdowych świata, gdzie jako Mistrz Polski reprezentował nasz kraj na międzynarodowym shootoucie zorganizowanym z okazji zakończenia programu Fiesta Sport Trophy.

Radosław Typa po raz kolejny w tym sezonie stanął na najwyższym szczeblu podium Castrol Edge Fiesta Trophy. Dominacja wśród Fiest to jednak nie jedyny sukces pochodzącego z Ornety kierowcy podczas 21 Rajdu Rzeszowskiego.

W Ornecie 24 listopada odbył się IV rzut Wojewódzkiej Ligi Strzeleckiej LZS Olsztyn z broni pneumatycznej.

Anna Pędzich

Strzelectwo

Tuż po andrzejkowym wieczorze przypadło nam w zaszczycie uczestniczenie w zawodach "Na Surowo" organizowanych przez KS LOK "Orneckie Smoki". Choć było chłodno, to w rezultacie przyjemnie, gdyż czołowe miejsca zajęli strzelcy z Ornety.

Zwycięstwo, które odnieśli sportowcy strzelectwa sportowego z Ornety napawa dumą i rysuje ich przyszłość w „ciepłych barwach”. Po raz trzeci puchar zagościł na półce trofeów jako nagroda za zajęcie I miejsca drużynowego.

II Festiwal Modelarski o Puchar Orneckiego Smoka

Modelatsrwo

Już w pierwszy weekend września (5-7.09) Orneta po raz kolejny będzie gościła modelarzy z całej Polski. W programie warsztaty, pokazy, konkursy i wystawy dla profesjonalistów i amatorów, którzy chcą spróbować swoich sił.

14 maja na na Stadionie Łazienkowskim w Lubawie odbyły się mistrzostwa naszego województwa LZS U18 i Open 2022. LUKS Orneta zdobył pięć medali w tym aż cztery złote.

Athletics Challenge

Lekkoatletyka

Dziś w Lidzbarku Warmińskim odbyły się zawody sportowe z cyklu Athletics Challenge - lekkoatletyczne zmagania dla dzieci. Najlepszą zawodniczką została Paula Dulska z Ornety, uczennica SP w Bażynach. Zdobyła Stypendium Fundacji Karola Zalewskiego.